STD11NM65N - STMicroelectronics
Mfr. #:
STD11NM65N
Description:
MOSFET N-Ch 650V 0.425Ohm 11A pwr MDMesh II
Specifications
RoHS: Y
Package / Case: TO-252-3
Configuration: Single
Technology: Si
Manufacturer: STMicroelectronics
Brand: STMicroelectronics
Series: STD11NM65N
Mounting Style: SMD/SMT
Packaging: Reel
Transistor Polarity: N-Channel
Subcategory: MOSFETs
Product Type: MOSFET
Product Category: MOSFET
Tradename: MDmesh
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: 650 V
Rds On - Drain-Source Resistance: 425 mOhms
Factory Pack Quantity: 2500
Id - Continuous Drain Current: 11 A