V68MLA1206WH - Littelfuse
Mfr. #:
V68MLA1206WH
Description:
Varistors 68V 180A 100pF
Specifications
RoHS: Y
Subcategory: Varistors
Product Type: Varistors
Product Category: Varistors
Type: Varistor
Termination Style: SMD/SMT
Packaging: Reel
Mounting Style: PCB Mount
Product: MLV
Series: MLA
Brand: Littelfuse
Manufacturer: Littelfuse
Voltage Rating DC: 68 VDC
Length: 3.2 mm
Factory Pack Quantity: 2500
Capacitance: 180 pF
Package / Case: 1206 (3216 metric)
Height: 0.5 mm