- Mfr. #:
- 74LVT162373DGG,518
- Description:
- IC 16BIT TRANSP LATCH 48TSSOP
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Output-Type | Tri-State |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) Alternate Packaging |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Product Category | Logic - Latches |
| Logic-Type | D-Type Transparent Latch |
| Series | 74LVT |
| Supplier-Device-Package | 48-TSSOP |
| Package-Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Delay-Time-Propagation | 3ns |
| Voltage-Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Independent-Circuits | 2 |
| Circuit | 1899/12/30 8:08:00 |
| Current-Output-High-Low | 12mA, 12mA |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: 74LVT162373DGG,518 is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy 74LVT162373DGG,518,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
74LVT162373DGG,518 Price & Stock
Nexperia 74LVT162373DGG,518 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 4622498 | 1,852 | - | - | - | - | - | 2019-11-25T02:05:31Z |
| Nexxon | 74LVT162373DGG,518 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | 74LVT162373DGG,518 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Nexperia has several brands around the world that may have alternate names for 74LVT162373DGG,518 due to regional differences or acquisition. 74LVT162373DGG,518 may also be known as the following names:
- Nexperia USA Inc
- Nexperia BV
- NXP/NEXPERIA
- Nexperia Inc
AD5242BRUZ1M distributor
- 74LVT162373DGG,518 Nexperia USA Inc.
- 74lvt162373dgg,518 - ic 16bit transp latch 48tssop
- 74LVT162373DGG,518 NXP – Price, Stock & Datasheet
- 74LVT162373DGG,518 - Nexperia
- 74LVT162373DGG,518 | Nexperia USA Inc. 74LVT162373DGG,518 ...
- 74LVT162373DGG,518 - Nexperia Stock e waatea ana.Ko te ...
- 74LVT162373DGG,518 - Nexperia Stok ada.Pengedar Micro ...
- 74LVT162373 3.3 V LVT 16-bit transparent D-type latch ...
- Sep 23, 1999
- توزیع کننده قطعات 74LVT162373DGG,518 Nexperia در YIC.
- Nexperia با ضمانت و اطمینان و ایمن. برگه PDF