- Mfr. #:
- AXA010A0A93-SRZ
- Description:
- DC DC CONVERTER 5V 50W
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting-Type | Through Hole |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Features | Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO |
| Type | Non-Isolated PoL Module |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Manufacturer | GE Critical Power |
| Product Category | DC DC Converters |
| Series | Austin Lynx |
| Voltage-Output-1 | 5V |
| Power-Watts-Manufacture-Series | 50W |
| Size-Dimension | 2.00" L x 0.32" W x 0.50" H (50.8mm x 8.1mm x 12.7mm) |
| Voltage-Input-Max | 14V |
| Package-Case | 11-SIP Module |
| Voltage-Input-Min | 10V |
| Current-Output-Max | 10A |
| Number-of-Outputs | 1 |
| Efficiency | 0.95 |
| Operating-Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage-Isolation | - |
| Voltage-Output-2 | - |
| Voltage-Output-3 | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
AXA010A0A93-SRZ Price & Stock
General Electric AXA010A0A93-SRZ pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | AXA010A0A93-SRZ | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
General Electric has several brands around the world that may have alternate names for AXA010A0A93-SRZ due to regional differences or acquisition. AXA010A0A93-SRZ may also be known as the following names:
- GE
- GE Sensing
- GE LIGHTING
- GE ENERGY
- GE Critical Power
- GE THERMOMETRICS
- GENERAL ELECTRIC COMPANY
- GE INDUSTRIAL SYSTEMS
- Ge Industrial
- GE MEASUREMENT & CONTROL
- GE SENSING / THERMOMETRICS
- GE General Electric
- GE Infrastructure Sensing
- GE/R
- GENERAL ELEC
- GE MEASUREMENT & CONTROL/GE SENSING
- GE Energy Industrial Solutions
- GE NOVA
- General Electric Solid State
- General Electric (GE)
- GE POWER ELECTRONICS
- GE Solid State
- GENERAL ELECTRIC SUPPLY
- GE/HARRIS
- GE LAMPS
AD5242BRUZ1M distributor
- AXA010A0A93-SRZ - ABB Embedded Power - Non-Isolated / POL ...
- AXA010A0A93-SRZ ABB Power Electronics Inc. | DigiKey
- AXA010A0A93-SRZ pdf, AXA010A0A93-SRZ Description ...
- 100 NEW AXA010A0A93 SR DC/DC CONVERTER 5V 10A 50W
- AXA010A0X3-SRZ AXA010A0X3-SR AXA010A0Y93-SRZ ...
- AXA010A0A93-SRZ, GE Critical Power AXA010A0A93-SRZ á lager ...
- 12V AustinLynxTM 10A: Non-Isolated DC-DC Power Module ...
- Feb 19, 2021
- AXA01 Footprint, Symbol and 3D Model search results
- AXACH68A of Polaris Industries Inc NSN 2340015251655
- Lineage 2700W 54V AC-DC Power Supply CP2725AC54TEZ