- Mfr. #:
- CDBF0230
- Description:
- Schottky Diodes & Rectifiers 200mA 30V Sm. Sgnl. Schottky
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Configuration: | Single |
| Technology: | Si |
| Product Type: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| Product Category: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| Product: | Schottky Diodes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Manufacturer: | Comchip Technology |
| Brand: | Comchip Technology |
| Series: | CDBF0230 |
| Factory Pack Quantity: | 4000 |
| Vrrm - Repetitive Reverse Voltage: | 35 V |
| Ir - Reverse Current: | 30 uA |
| Vr - Reverse Voltage: | 30 V |
| Ifsm - Forward Surge Current: | 3 A |
| If - Forward Current: | 200 mA |
| Pd - Power Dissipation: | 150 mW |
| Package / Case: | 1005 |
| Vf - Forward Voltage: | 0.5 V |
| Unit Weight: | 0.000212 oz |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
More Information
We can supply Comchip Technology CDBF0230, use the request quote form to request CDBF0230 pirce, Comchip Technology Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
CDBF0230 Price & Stock
Comchip CDBF0230 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 641-1012-2-ND | - | - | - | - | - | 0.551 | 2019-12-15T13:49:08Z |
| Integra Electronics | CDBF0230 | - | - | - | - | - | 0.454 | 2019-12-14T06:08:44Z |
| NAC Semi | CC0000000010823 | - | - | - | - | - | 0.419 | 2019-12-14T13:24:00Z |
| Mouser | 750-CDBF0230 | - | 3.58 | 1.97 | 0.943 | 0.647 | 0.436 | 2019-12-13T20:59:41Z |
| Quest | CDBF0230 | 3,200 | 3.12 | 3.12 | 0.935 | 0.623 | 0.623 | 2019-12-14T11:32:31Z |
| Sierra IC | CDBF0230 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
Comchip has several brands around the world that may have alternate names for CDBF0230 due to regional differences or acquisition. CDBF0230 may also be known as the following names:
- Comchip Technology
- Comchip Technology Corp
- COMCHIP TECHNOLOGY (VA)
- MCHIP
- COMCHIP TECHNOLOGY CORPORATION
AD5242BRUZ1M distributor
- Nike Men's Quest 3 Running Shoes CD0230 002 Black/ ...Nike Men's Quest 3 Gray/Black Running Shoes #CD0230- ...
- Nike Mens Quest 3 CD0230 003 - Size 12Nike Mens Quest 3 CD0230 004 - Size 9.5 Black ...
- Image CarouselPrice InsightsDescription
- (402)In stockFree delivery·$114.99In stock$10 delivery·Free 14-day returns·$83.00In stock$14.50 delivery Apr 10 – 13·$40.00In stock$9.99 delivery Mar 27 – 31·$75.00In stockFree delivery by Mar 30·$72.99·Manufacturer2 years ago
- Nike Quest 3 'Black White' CD0230-002Nike Quest 3 'Bred' CD0230-016
- Nike Quest 3 Black University Red - CD0230-004 - StockX
- Nike Mens Quest 3 CD0230-003 Gray Running Shoes ...
- CD0230 | Polymers - TotalEnergies.com
- (402)Comparing(85)(1.4K)(133)(215)