- Mfr. #:
- CY62147G30-55BVXET
- Description:
- SRAM MICROPOWER SRAMS
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Package / Case: | VFBGA-48 |
| Product Type: | SRAM |
| Product Category: | SRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Memory Type: | SDR |
| Packaging: | Reel |
| Interface Type: | Parallel |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Brand: | Cypress Semiconductor |
| Manufacturer: | Cypress Semiconductor |
| Access Time: | 55 ns |
| Memory Size: | 4 Mbit |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Organization: | 256 k x 16 |
| Factory Pack Quantity: | 2000 |
| Supply Current - Max: | 20 mA |
| Supply Voltage - Min: | 2.2 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
CY62147G30-55BVXET Price & Stock
Cypress Semiconductor CY62147G30-55BVXET pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | CY62147G30-55BVXET-ND | - | - | - | - | - | 49.96 | 2020-01-16T20:39:22Z |
| LTL Group | 6820250 | 938 | - | - | - | - | - | 2020-01-19T01:46:16Z |
| C Plus Electronics | CY62147G30-55BVXET | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
Alternate Names
Cypress Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for CY62147G30-55BVXET due to regional differences or acquisition. CY62147G30-55BVXET may also be known as the following names:
- CYPRESS
- CYP
- IC WORKS
- CYPR
- CYPRESS SEMICONDUCTOR CORP
- IMI
- GALVANTECH
- CYPRES
- CYPRESS SEMI
- ICW
- CYPREES
- CYPRE
- CYPRESS SEMICONDUCTO
- CYCPRESS
- CRYESS
- GALVANTEC
- CYPRESS SEMICONDUCTORS
- CYPERSS
- CYPRESS SEMICON
- Cypress Semiconductor Corporation
- CYPRS
- CPYRESS
- CPYR
- Cypress Semiconductor Cor
- CYPRRES
AD5242BRUZ1M distributor
- CY62147G30-55BVXET
- CY62147G30-55BVXET Infineon Technologies
- Cypress Semiconductor CY62147G30-55BVXET
- CY62147G30-55BVXE - Integrated Circuits (ICs)
- CY62147G30-55BVXET LTL Group – Electronic Contract ...
- CY62147G30-55BVXET _ BDTIC a Leading Distributor in China
- CYPRESS SRAM
- Online Marketplace for Aircraft Parts - fipart
- CY62167G30-45BVXI Price & Stock
- PCN Template- PRODUCT INFORMATION NOTIFICATION
- Dec 19, 2019