- Mfr. #:
- M5-256/120-10YC/1
- Description:
- CPLD - Complex Programmable Logic Devices Use ispMACH 4000V or M4A5
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| Packaging: | Tray |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Package / Case: | PQFP-160 |
| RoHS: | N |
| Product: | MACH 5 |
| Tradename: | MACH 5 |
| Series: | M5 |
| Brand: | Lattice |
| Manufacturer: | Lattice |
| Memory Type: | EEPROM |
| Product Category: | CPLD - Complex Programmable Logic Devices |
| Product Type: | CPLD - Complex Programmable Logic Devices |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.75 V |
| Height: | 3.4 mm |
| Length: | 28 mm |
| Width: | 28 mm |
| Number of I/Os: | 120 I/O |
| Number of Gates: | 10000 |
| Number of Macrocells: | 256 |
| Maximum Operating Frequency: | 100 MHz, 125 MHz |
| Propagation Delay - Max: | 10 ns |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0.196363 oz |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
The price and lead time for M5-256/120-10YC/1 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
M5-256/120-10YC/1 Price & Stock
Lattice Semiconductor M5-256/120-10YC/1 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| C Plus Electronics | M5-256/120-10YC/1 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| North Star Micro | M5-256/120-10YC/1 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Lattice Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for M5-256/120-10YC/1 due to regional differences or acquisition. M5-256/120-10YC/1 may also be known as the following names:
- LATTICE
- LAT
- LATT
- LATTIC
- LATTICE SEMI
- Lattice Semiconductor Corporation
- LATTICE SEMICONDUCTOR CORP
- LATICE
- LATTICE SEMICONDUCTO
- LATTI
- LITTICE
- LSD
- LATTICE SEMICON
- LATTICE SEMICONDUC
- ALTT
- LATTICE SEMICONDUCTOR COR
- SAL
- Carley
- LATTICE/A
- LATTICE/S
- LATTICE MIL
- LTTCE
- Lattice Semiconductor Corporat
- LATTICE/M
- LATTICE SEMICO
AD5242BRUZ1M distributor
- M5-256/120-10YC/1 Lattice Semiconductor Corporation | Integrated ...
- M5-256/120-10YC by Lattice Semiconductor | Sourcengine
- M5-256/120-10YC of Lattice MACH 5 CPLD Family - FPGAkey
- M5-256/120-10YC/1 Lattice | Mouser Ecuador
- M5-256/160-10YC/1 Datasheet - Datasheets
- M5-256/120-10yc/1 160-bqfp Integrated Circuit ... - AlibabaM5-256/120-10yc/1 160-pqfp (28x28) Ic Chip ... - Alibaba
- M5-256/120-10YC/1Lattice Semiconductor
- M5-256/120-12YC/1 Lattice Semiconductor - All About Circuits
- ISPLSI3256A-70LQ vs M5-256/120-10YC/1 Compare - FindIC