1.5KE120A R0G - Taiwan Semiconductor
Mfr. #:
1.5KE120A R0G
Description:
TVS Diodes / ESD Suppressors 1.5KW, 120V, 5% Unidirectional, TVS
Specifications
RoHS: Y
Manufacturer: Taiwan Semiconductor
Brand: Taiwan Semiconductor
Product Category: TVS Diodes / ESD Suppressors
Subcategory: TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Product Type: TVS Diodes
Packaging: Reel
Package / Case: DO-201-2 (1.5KE)
Termination Style: Axial
Pd - Power Dissipation: 5 W
Factory Pack Quantity: 1250
Series: 1.5KE
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation: 1.5 kW