1.5KE33CA-TP - Micro Commercial Components (MCC)
Mfr. #:
1.5KE33CA-TP
Description:
TVS Diodes / ESD Suppressors BI-DIR 1500W 33.3A
Product Type: TVS Diodes
Packaging: Reel
Manufacturer: Micro Commercial Components (MCC)
Brand: Micro Commercial Components (MCC)
Package / Case: DO-201-2 (1.5KE)
Polarity: Bidirectional
Termination Style: Axial
Clamping Voltage: 45.7 V
Breakdown Voltage: 34.7 V
Factory Pack Quantity: 1200
Series: 1.5KE6.8(C)(A)-1.5KE550(C)(A)
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation: 1.5 kW