5.0SMDJ18AS - Littelfuse
Mfr. #:
5.0SMDJ18AS
Description:
TVS Diodes / ESD Suppressors TVS 5KW 18V 5%UNI DO-214AB TR13 RoHS
Specifications
RoHS: Y
Product Category: TVS Diodes / ESD Suppressors
Subcategory: TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Product Type: TVS Diodes
Termination Style: SMD/SMT
Manufacturer: Littelfuse
Brand: Littelfuse
Package / Case: DO-214AB-2 (SMC)
Series: 5.0SMDJ-S
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation: 5 kW
Clamping Voltage: 29.2 V
Breakdown Voltage: 22.1 V
Ipp - Peak Pulse Current: 171.2 A