7143LA55G
Description:
SRAM 32K(2KX16)CMOS DUALPORT R
Specifications
Packaging: Tray
Mounting Style: Through Hole
Product Type: SRAM
Product Category: SRAM
Memory Type: SDR
Interface Type: Parallel
Package / Case: PGA-68
RoHS: N
Subcategory: Memory & Data Storage
Manufacturer: IDT (Integrated Device Technology)
Brand: IDT
Type: Asynchronous
Series: 7143LA55
Part # Aliases: 7143 IDT7143LA55G
Access Time: 55 ns
Supply Voltage - Max: 5.5 V
Supply Voltage - Min: 4.5 V
Memory Size: 32 kbit
Height: 3.68 mm
Factory Pack Quantity: 3
Length: 29.46 mm
Width: 29.46 mm
Supply Current - Max: 250 mA