DZ9F13S92-7 - Diodes Incorporated
Mfr. #:
DZ9F13S92-7
Description:
Zener Diodes Zerner Diode Ultra-Small SOD923
Specifications
Product Category: Zener Diodes
Product Type: Zener Diodes
Configuration: Single
Package / Case: SOD-923-2
Mounting Style: SMD/SMT
Packaging: Reel
Brand: Diodes Incorporated
Manufacturer: Diodes Incorporated
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vf - Forward Voltage: 900 mV
Test Current: 5 mA
Voltage Tolerance: 5 %
Zz - Zener Impedance: 37 Ohms
Pd - Power Dissipation: 200 mW
Vz - Zener Voltage: 13 V
Voltage Temperature Coefficient: 11 mV/C
Factory Pack Quantity: 10000
Length: 1 mm
Width: 0.6 mm
Height: 0.37 mm