GSOT15-HG3-08 - Vishay Semiconductors
Mfr. #:
GSOT15-HG3-08
Description:
TVS Diodes / ESD Suppressors 15 Volt 300 Watt Single AUTO
Specifications
RoHS: Y
Brand: Vishay Semiconductors
Manufacturer: Vishay
Product Category: TVS Diodes / ESD Suppressors
Subcategory: TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Package / Case: SOT-23-3
Termination Style: SMD/SMT
Packaging: Reel
Series: GSOT03 to GST36
Product Type: ESD Suppressors
Polarity: Bidirectional
Factory Pack Quantity: 3000
Clamping Voltage: 19.4 V
Breakdown Voltage: 18 V
Working Voltage: 15 V