NTCG103LH472JT1 - TDK
Mfr. #:
NTCG103LH472JT1
Description:
NTC Thermistors 4.7Kohm 5% 0402
Specifications
RoHS: Y
Subcategory: Thermistors
Manufacturer: TDK
Brand: TDK
Packaging: Reel
Series: NTCG
Product Category: NTC Thermistors
Product Type: NTC Thermistors
Tolerance: 5 %
B Parameter: 4100 K
Resistance: 4.7 kOhms
Factory Pack Quantity: 10000
Length: 1 mm
Width: 0.5 mm
Height: 0.5 mm