ROV07-180M-2 - Littelfuse
Mfr. #:
ROV07-180M-2
Description:
Varistors
Specifications
RoHS: Y
Product Category: Varistors
Subcategory: Varistors
Product Type: Varistors
Packaging: Reel
Series: ROV07
Product: MOV
Manufacturer: Littelfuse
Brand: Littelfuse
Part # Aliases: C56724-000
Diameter: 7 mm
Clamping Voltage: 36 V
Capacitance: 2918 pF
Tolerance: 20 %
Voltage Rating DC: 18 VDC
Factory Pack Quantity: 1500
Voltage Rating AC: 11 VAC