SMCG30CA-E3/9AT - Vishay Semiconductors
Mfr. #:
SMCG30CA-E3/9AT
Description:
TVS Diodes / ESD Suppressors 1500W 30V Bidirect
Specifications
Brand: Vishay Semiconductors
Manufacturer: Vishay
Tradename: TransZorb
Product Category: TVS Diodes / ESD Suppressors
Subcategory: TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Product Type: TVS Diodes
Termination Style: SMD/SMT
Part # Aliases: SMCG30CA-E3/57T
Series: SMCG
Packaging: Reel
RoHS: E
Package / Case: DO-215AB-2 (SMCG)
Polarity: Bidirectional
Clamping Voltage: 48.4 V
Factory Pack Quantity: 3500
Breakdown Voltage: 33.3 V
Working Voltage: 30 V
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation: 1.5 kW