V321HC40 - Littelfuse
Mfr. #:
V321HC40
Description:
Varistors INDUSTRIAL VARISTOR HIGH ENERGY PCB USE
Specifications
RoHS: Y
Subcategory: Varistors
Product Category: Varistors
Product Type: Varistors
Termination Style: SMD/SMT
Mounting Style: PCB Mount
Product: MOV
Brand: Littelfuse
Manufacturer: Littelfuse
Series: HC
Packaging: Bulk
Clamping Voltage: 825 V
Voltage Rating DC: 510 VDC
Diameter: 40 mm
Peak Surge Current: 40 kA
Capacitance: 3800 pF
Voltage Rating AC: 320 VAC