L6006L5TP - Littelfuse
Mfr. #:
L6006L5TP
Description:
Triacs 600V 6A Sensing 5-5-5-5mA
Specifications
RoHS: Y
Packaging: Tube
Product Category: Triacs
Product Type: Triacs
Subcategory: Thyristors
Tradename: Teccor
Package / Case: TO-220-2
Series: Lxx06xx
Manufacturer: Littelfuse
Brand: Littelfuse
Factory Pack Quantity: 500
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM: 20 uA
On-State Voltage: 1.6 V